O mnie

lenka

Urodziłam się 7 grudnia 1982 roku w Olsztynie. Siódemka to moja szczęśliwa liczba, a Olsztyn to miejsce, do którego zawsze wracam z sentymentem. Tutaj się wychowałam, tutaj mieszkam i tutaj wracam z moich wypraw w nieznane- do jezior, żaglówek i moich korzeni. Jestem absolwentką filologii romańskiej w Gdańsku – to właśnie na studiach zafascynowała mnie Hiszpania i język hiszpański. Podróżować uwielbiałam od zawsze, bo podróże – te małe i te duże – to moje wytchnienie od codzienności, inspiracja, wyzwanie fotograficzne…

Zaraz po studiach wyjechałam do Madrytu, gdzie mieszkałam przez 4 lata. To tam odkrywałam malownicze krajobrazy, poznawałam nowych ludzi i obyczaje, ale przede wszystkim poznawałam samą siebie. Był to czas szalony, dynamiczny, kolorowy. Tam narodziła się moja pasja do fotografii. To była też prawdziwa szkoła życia, szalona gonitwa myśli – zmaganie się z własnymi słabościami, nieśmiałością, stereotypowym myśleniem, różnicami kulturowymi. Madryt nauczył mnie tolerancji odmienności, dystansu do wielu rzeczy, wewnętrznej siły i wytrwałości w dążeniu do celu. Otworzył na świat i zamieszkujących go ludzi. Hiszpania wyzwoliła mnie od „polskiego narzekania”, a nauczyła czerpać radość z życia i małych rzeczy, które się na nie składają.

Dlaczego mimo to wróciłam? Bo czuję, że moje miejsce na ziemi jest właśnie tutaj, bo bliskość najbliższych daje mi siłę do realizacji moich marzeń, bo potrzebuję zakotwiczyć się w spokojnym porcie, mieć punkt odniesienia, by móc potem wypływać na głębokie wody nowych wyzwań. Jestem optymistką mocno stąpającą po ziemi, która lubi realizować wytyczone sobie cele. Zawsze lubiłam dzielić się z innymi moimi wrażeniami, zawsze lubiłam pisać i marzyłam o tym, by wspomnienia z moich podróży ujrzały światło dzienne. Dlaczego nie zacząć właśnie w ten sposób? :)

Historie tu opowiedziane dedykuję świętej pamięci mojemu Tacie, któremu nie było dane być świadkiem mojego dorosłego życia. To on nauczył mnie, by patrzeć na świat z ciekawością, by nie bać się nowych wyzwań i wychodzić do ludzi z uśmiechem! Więc tak też czynię :)

Zapraszam do lektury mojego bloga!